Aardlekbeveiliging & NEN 1010:2020
Wat is er in NEN 1010 voor installateurs veranderd aangaande aardlekbeveiliging?
Na de NEN 3140 voor laagspanning, is nu de norm voor de bedrijfsvoering van hoogspanningsinstallaties, NEN 3840, vernieuwd. Net als bij NEN 3140 verscheen ook de eerste versie van NEN 3840 in 1998.
Wat is er in NEN 1010 voor installateurs veranderd aangaande aardlekbeveiliging?
In 2020 kwam een nieuwe versie van NEN 1010 uit. Bas Bouman van Eaton licht een aantal voor installateurs belangrijke punten toe. Dit artikel gaat over beveiligingstoestellen tegen het ontstaan van brand.
NEN heeft een normontwerp voor werkplekverlichting voor commentaar gepubliceerd. Het gaat om een nieuwe versie van NEN-EN 12464-1: 2012. In het ontwerp is een bovengrens aan de verlichting van werkplekken gesteld.
NEN richt een nieuwe Nederlandse normcommissie op: Measuring Relays and Protection Equipment. Wat deze commissie precies gaat doen wordt 27 juni toegelicht tijdens een informatiebijeenkomst.